Videolar
Site Haritası
Uzm.Psk. Sibel KESKINEL

Uzman Psikolog ve Yasam Kocu Sibel KESKINEL'e ait kisisel web sitesi

Anasayfa

TÜM VİLLA - HAVUZLU BAHCESİYLE; artıkı full esyalı komple günlük ; veya haftalık kiralanabiliyor.... ALTERNATİF TATİLLERİNİZ için ideal dinlenme . Resimlerde gördüğünüz taş ev havuzu ve 500 m2 bahcesiyle komple kiralıktır. Odalarda kendisine ait banyo ve wc bulunmaktadır. Havuz, sadece oda müşterileri tarafından kullanılır. Kışın ısıtma, kuzine soba, şömine ve elektrik sobaları ile yapılmaktadır. Alt katta rum stili somine ile keyif yasayacaginiz salonumuzla acik amerikan mutfak biraradadir. Digiturk ve Sınırsız internet , ADSL mevcuttur. Bina taş örme olup yazın serin kışın sıcak tutar. 24 saat sıcak su mevcuttur. --- Kuşadası 9 km, ---Selçuk 15 km. --- Köyün en üst noktasında konuşludur.--- İzmir Hava alanı 60 km --- Otogar 10 km --- Kuşadası Plajları 11 km --- EFES MERYEM ANA 15 km --- Şirince köyü 24 km --- Şehir merkezi Kuşadası 10 km ( ulaşım minibüs , taxi , rent a car ) --- Market,cafe, restorantlara 5 dakika yürüme mesafesi ---
Her yıl 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan akşam çeşitli şekillerde kutlanan hıdırellez bayramı gül dallarına paralar ve dilekler kesenin içinde konularak asılır ve dilekler dilenir. Böylelikle bir yıl boyunca cüzdanınızda saklanan dilek paraları bolluk ve bereketi sizden eksik etmez.
08.05.2013
05.05.2013
KYBELE icin rezervasyonlarinizi, www.villasepetim.com uzerinden de yapabilirsiniz...
Kybele Tas Ev, donemsel rezarvasyonlariniz icin www.booking.com'da yer almaktadir.
05.05.2013
05.05.2013
8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel etkinliğimiz
From bird songs to the door of the pine woods, all shapes and landscape including the grass and the flowers, even the smallest details of the color of the buildings where thought carefully and all have been created by the founders. You will feel the eternal pleasure and energy of converting your dreams to reality.
05.03.2012
05.03.2012

   

Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır.[1] Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.[2]

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı

anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.

  

Her yıl 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan akşam çeşitli şekillerde kutlanan  hıdırellez bayramı gül dallarına paralar ve dilekler kesenin içinde konularak asılır ve dilekler dilenir.
Böylelikle bir yıl boyunca cüzdanınızda saklanan dilek paraları bolluk ve bereketi sizden eksik etmez.
 
Asılan paralar ya da cüzdanlar 6 mayıs sabah ezanından önce geri toplanır.
 
5 Mayıs akşamı evlenme çağına gelmiş kızlara bulaşık yıkattırılmaz.
 
5 Mayıs günü nişanlı çiftler oğlan evi, kız evine Hıdırellez Kurbanı, olarak süslenmiş bir koç gönderir. Bu kurban ertesi gün kesilerek birlikte yenir. Yemeğe çağırılanlar, çarşaf, havlu yemeni ve gönüllerinden kopan armağanlar getirirler. Getirilen armağanlar ipler üzerinde sergilenir.
 
Hıdırellez günü, erkenden kalkılıp kapılar açılır. Genç kızlar için hazırlanan sandıklar açılır. Açılır ki eve bereket dolsun, genç kızımız da iyi bir evlilik yapsın.
 
Hıdırellez günü, bazıları sabah gün doğarken kırlara, bağlara, bahçelere çıkıp buralarda Hızır’ın ayak izlerine basarak bolluğa ulaşmayı düşler.
 
Hıdırellez günü, doğa ve insan sevgisi çok önemlidir çünkü Hızır ve İlyas, insanları, doğayı, iyiliği ve cömertliği seven, bereketin simgesi olan, kutsallıklarına inanılan dinsel varlıklardır.
 
Kısmet için: Evlenmek isteyen kızlar gelin maketi yapar ve gül dalına asarlarsa evlenecekleri kişiyi düşlerinde göreceklerine inanılır. Aynı amaçla tuzlu yiyecekler yiyip su içmeden yatmak gelenektendir. Düşlerinde kendilerine altın tastan su verecek kişinin koca adayı olduğuna inanılır. Evlenmekte gecikmiş olanlar o gece başlarının üzerinde kilit açtırırlar.
 
Şans için:
Anadolu'nun birçok yöresinde 5 Mayıs gecesi, kapının önüne süt dolu bir tas konulur, bu süt yoğurda dönüşürse evin bereketinin artacağına, evdekilerin şansının açılacağına inanılır.
Yalnız, uğurun bozulmaması için kimsenin bu konuda birbirine soru sormaması gerekir.
Aynı amaçla, boyları eşit iki yeşil soğandan birine beyaz diğerine siyah iplik bağlanır. Ertesi gün bakıldığında beyaz iplik bağlı olan daha çok büyümüşse o yılın uğurlu geçeceğine yok eğer siyah iplikli daha çok büyümüş ise yılın çileli geçeceğine inanılır.

*************************


***

Kybele, 2010 ylında sadece bir taş ev olarak alınmış ve düş kurularak zaman içinde ağır ağır şekillenerek son halini almıştır.

Kuş sesleri arasında ve çam ormanlarının kokusunda gerçekleştirilen tüm şekillendirmeler ve çevre düzenlemesinden ekilen çim ve çiçeklere kadar, duvarlara atılan boyadan incelikle düşünülmüş her detaya kadar sadece kurucularının ellerinden yaratılmıştır. Düşü gerçeğe çevirmenin sonsuz hazzı ve getirdiği enerjiyi hissedeceksiniz.

Gerçekte Anadolu Bereket Tanrıçası olarak KYBELE, bizlerde bir YARATIM TANRIÇASI etkisini göstermiştir.

Geceleri SanART duvarının üzerinden parlayan VENÜS ün etkisi ile doğa kendisini uykuya bırakırken, bir süre sonra 7 kız kardeşler dediğimiz Pleiades takım yıldızının düzen ve ihtişamı ile kahvelerinizi yudumlayarak sizler de kendi yaratımlarınızı hayata geçirme gücünü kendinizde bulacaksınız.

Uzman psikolog kadrolarımız ile sohbetlerle ruhunuzu rahatlatacağınız ve dilerseniz katılabileceğiniz resim kursları ile bir başka açıdan anlatım yolunu seçerek kendinizle başbaşa kalacağınız RESİM TERAPİ'lerinden keyif alacaksınız.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret29976
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.9452.9568
Euro3.29843.3116
Hava Durumu
Anlık
Yarın
15° 10°
Saat
Uzman Psikolog Sibel KESKINEL

Takvim